Logo
 

Profil společnosti

 
     

Dovolujeme si Vás stručně seznámit s nejzajímavějšími aktivitami naší společnosti, kterými jsou Letecká a velkoplošná fotografie, Virtuální fotografie pro web, Letecké fotokalendáře a nejnověji unikátní tisk na sklo.
Naše firma byla založena před 25 lety na základě dlouholetých zkušeností v oblasti technické fotografie a od té doby udělala významný pokrok v celkovém pojetí a kvalitě letecké fotografie.

Hlavní aktivity :

  • Letecké fotomapy s popisem ulic a legendou
  • Virtuální fotografie 3D
  • Virtuální procházky pro web
  • Fotodokumentace pro investory a developery
  • Kalendáře, plakáty, pohlednice
  • Fotodokumentace pro vizualizaci projektů
  • Tisk na sklo - dveře a skleněné přepážky, obrazy do interierů

Naše velkoplošná laboratoř je vybavena speciální technikou pro tuto činnost, abychom byli schopni vyhovět nejvyšším nárokům na kvalitu a rozměry fotografie, které jsou  v tomto oboru tak důležité.

Letecké snímkování je prováděno speciální digitální fotografickou technikou.

V roce 2004 jsme nastoupili cestu digitalizace celého procesu. Zpočátku dílčím způsobem - velkoformátový negativní snímek a následný sken na reálnou velikost delší strany nad 3m při rozlišení 300dpi, na hi-end filmovém skeneru Hasselblad-Imacon 949. V roce 2007 během léta jsme přešli i v procesu snímání na digitální platformu, a tak uzavřeli celý systém. Po mnoha testech padlo definitivní rozhodnutí na digitální systém Hasselblad H3D II s reálným rozlišením 39Mpx, kdy tato technologie překonala naše očekávání.

Během léta 2011 jsme provedli upgrade celého systému na nejnovější verzi H4D 60Mpx a tím jsme jediní v ČR, kdo používá tuto jedinečnou technologii.

Rok 2011 byl zlomový i v propojení letecké fotografie s virtuální fotografií 3D a vytvoření tak velmi působivé virtuální procházky nejen městem, ale především celým regionem (viz ukázky).

Pro tento účel jsme v roce 2012 zakoupili novou kameru Nikon D800E, v roce 2014 Nikon D810, objektivy Nikkor AF-S 70-200 GII ED WRII, AF-S 24/1,4G ED a AF-S 35/1,4G ED. Tato sestava včetně kamery Hasselblad H4D s objektivem Hasselblad HCD 28/4 a panoramatickou motorovou hlavou Gigapan včetně našich znalostí i zkušeností stojí za bezkonkurenční kvalitou našich 3D Virtuálních fotografií i Gigapixelových panoramatických fotografií.

 

 www.fotokamrla.cz            Letecká fotografie a laboratoř     Napište nám     Kde nás najdete